واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی، شیوه جراحی است که با هدف تنگ کردن واژن، افزایش مقاومت و کنترل بهتر عضلات این ناحیه، و در نهایت افزایش لذت جنسی حین رابطه انجام می شود. علاوه بر موارد گفته شده، واژینوپلاستی به رفع ناهنجاری های موجود در ناحیه واژن و ترمیم مشکلات ایجاد شده در پی زایمان نیز می پردازد.

واژینوپلاستی که با عنوان جراحی جوانسازی واژن نیز شناخته می شود، می تواند همزمان با لابیاپلاستی و یا تزریق نقطه جی (G- Point) انجام شود، که شامل تغییر اندازه لابیاها و افزایش حساسیت می باشد.

دکتر شهناز امینی جراح ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی ، لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان است شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره ۸۸۸۸۴۰۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا می توانید از طریق صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

روند انجام واژینوپلاستی

واژینوپلاستی تقریبا در حدود یک تا دو ساعت به طول می انجامد. روند انجام این جراحی به این صورت می باشد که می تواند شامل نزدیک کردن عضلات کف لگنی به یکدیگر و یا برداشتن پوست اضافی و بافت اسکار باشد.

تنگ تر شدن واژن و تغییر ساختار این ناحیه، و در نهایت افزایش حساسیت و لذت جنسی، نتیجه واژینوپلاستی می باشد.

حین انجام این جراحی، جراح بایستی در خصوص محل ایجاد برش ها دقت و تخصص کافی را داشته باشد، بخیه ها باید در چین های طبیعی پوست که کمتر در معرض دید هستند، ایجاد شوند.

دلایل انجام واژینوپلاستی

ناهنجاری های واژن، آسیب های وارده به ناحیه واژن، و یا کشیدگی در ناحیه واژن بعد از زایمان، از جمله دلایل انجام جراحی واژینوپلاستی می باشد. بعد از زایمان و یا اثرات افزایش سن، بافت های داخل و اطراف واژن، شل می شوند، عضلات کف لگنی نیز ضعیف و در نهایت دیواره واژن گشادتر از فرم طبیعی و اولیه خواهد شد.

این تغییرات طبیعی می تواند تاثیر منفی بر روی رابطه جنسی بگذارد و باعث کاهش حساسیت و لذت جنسی شود. واژینوپلاستی، باعث می شود تا واژن ظاهر زیبا و جوانی پیدا کند و اعتماد به نفس فرد نیز بالا برود.

تمامی خانم هایی که از لحاظ بدنی سالم هستند، و دچار آسیب در ناحیه واژن شده اند، می توانند تحت جراحی واژینوپلاستی قرار بگیرند.

واژینوپلاستی

واژینوپلاستی

چه زمانی واژینوپلاستی توصیه نمی شود؟

خانم هایی که باردار هستند و یا قصد بارداری دارند، نباید تحت جراحی واژینوپلاستی قرار بگیرند. انجام واژینوپلاستی پیش از زایمان باعث افزایش درد حین زایمان خواهد شد، و زایمان نیز باعث از بین رفتن نتایج این جراحی می شود.

افرادی که خواهان انجام این جراحی هستند، بایستی این نکته را در نظر داشته باشند که بعد از جراحی نمی توان انتظار داشت که فرم و ظاهر واژن مانند حالت طبیعی و اولیه خود باشد، و این که اندازه، فرم و حتی رنگ ناحیه تناسلی افراد با هم تفاوت دارد و نباید به مقایسه بپردازند.

دوره نقاهت واژینوپلاستی

واژینوپلاستی جراحی بسیار آسانی است و دوره نقاهت چندانی ندارد. بلافاصله بعد از جراحی فرد از بیمارستان مرخص می شود و قادر به انجام کارهای روزانه و روتین خود می باشد. برخی بیماران از درد جزئی شکایت می کنند که چند روز بعد از جراحی برطرف خواهد شد.

التهاب و یا کبودی اطراف بخیه ها کاملا طبیعی است و بعد از یک تا دو هفته محو می شود.

بیمار بایستی تا شش هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری کند.

بهتر است تا یک هفته از انجام فعالیت های سنگین بدنی و یا ورزش های سنگین دوری شود.

در صورتی که این جراحی همزمان با لابیاپلاستی انجام شود، دوره نقاهت کمی طولانی تر خواهد بود.

دیگر خدمات دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی عبارتست از :

زایمان طبیعی

لاپاراسکوپی

جراحی زیبایی واژن

درمان ناباروری

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

میدان آرژانتین – خیابان الوند – روبروی بیمارستان کسری – خیابان ۲۷ راشل کوری – پلاک ۱۰- طبقه همکف

۸۸۸۸۴۰۵۰(۰۲۱)

info@drshahnazamini.ir

صفحه اینستاگرام

پاسخ

هشت + سه =