مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

در این مقاله می خواهیم در مورد مشکلات جنسی و فعالیت های جنسی به صورت کامل صحبت کنیم .

دکتر شهناز امینی جراح ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی ، لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان است شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره ۸۸۸۸۴۰۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا می توانید از طریق صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

فعالیت های جنسی

دامنه ی پاسخ جنسی نرمال از زنی به زن دیگر و در سراسر زندگی هر زن متفاوت است .

در آمریکا فعالیت جنسی در میان نوجوانان طی ۲۰ سال گذشته افزایش یافته است .میانگین سنی اولین رابطه جنسی در مردان و زنان ۱۶ سالگی است.تا سن ۱۹ سالگی سه چهارم زنان تجربه جنسی داشته اند .اکثر مردان و زنان جوان دارای پارتنر جنسی متعدد بوده اما به طور مداوم از کاندوم استفاده نمی کنند در نتیجه خود را در معرض STD ها و بارداری های ناخواسته قرار می دهند.

مشکلات جنسی

مشکلات جنسی

آناتومی ژنیتال

در بیشتر زنان کلیتوریس حساس ترین قسمت جنسی است و تحریک آن با ایجاد شدیدترین احساسات جنسی و شدید ترین ارگاسم ها همراه است .با این وجود بسیاری از زنان نیاز دارند که در ابتدا تحریک فیزیکی و غیر فیزیکی نواحی غیرژنیتال را تجربه کنند تا بتوانند از تحریک کلیتوریس لذت ببرند.

در غیاب انگیزش جنسی ، تحریک مستقیم کلیتوریس می تواند ناخوشایند ، بسیار شدید  و حتی دردناک باشد.سایر نواحی حساس از نظر جنسی نیپل ، پستان ، لابیاها ، اکثر قسمت های پوست بدن و تا حدی واژن می باشند.یک سوم تحتانی واژن به لمس حساس بوده و دو سوم فوقانی آن اساساً به فشار حساس بوده است.

منابع غنی عصبی در فاشیای قدامی قسمت فوقانی واژن و بافت اسفنجی نوع کلیتورال اطراف یورترا به ایجاد احساس لذت بخش رابطه جنسی کمک می کنند .با این وجود اکثر زنان با لمس مستقیم کلیتوریس که احتمالاً در هنگام رابطه جنسی رخ می دهد ، آسان تر ارگاسم را تجربه می کنند.

نقطه G که در قسمت قدام در میانه ی سمفیزپوبیس و سرویکس واقع شده ، به فشار عمقی بسیار حساس است.تحریک این ناحیه با ارگاسم و از دست دادن مایع همراه بوده است و از نظر علمی ثابت نشده است که چیزی به جز ادرار رقیق باشد.

نشت ادرار در حین ارگاسم در زنان دارای کنترل طبیعی ادرار غیر طبیعی نبوده و نیازی به مداخله پزشکی ندارد.

فاکتورهای موثر بر پاسخ جنسی

 • سلامت روانی
 • بالا رفتن سن
 • فاکتورهای شخصیتی
 • ارتباطات
 • دیس فونکسیون جنسی در پارتنر
 • ناباروری
 • داروها
 • بیماری های مزمن
 • هیسترکتومی
 • سرطان سرویکس
 • بارداری

دوران پس از زایمان

عوامل موثر بر کاهش انگیزش جنسی در دوران پست پارتوم عبارتند از :

خونریزی و ترشحات واژینال ، احساس ناراحتی پرینه ، هموروئید ، پستان های دردناک ، کاهش لوبریکاسیون واژن ناشی از شیردهی ، احساس خستگی به دلیل آشفتگی های شبانه ، ترس از بیدار شدن نوزاد ، احساس کاهش جذابیت ، تغییر تصویر بدنی یا تغییر خلق .

در بسیاری از زوجین فعالیت جنسی ۸-۶ هفته بعد از زایمان به حالت طبیعی بر می گردد اما در برخی تا یک سال طول می کشد .به طور تیپیک زنان شیرده فعالیت و رضایت جنسی کمتری دارند.بین فعالیت جنسی و روش زایمان ارتباط قطعی وجود ندارد.

دیگر خدمات دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی عبارتست از :

زایمان طبیعی

جراحی زیبایی واژن

درمان ناباروری

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

میدان آرژانتین – خیابان الوند – روبروی بیمارستان کسری – خیابان ۲۷ راشل کوری – پلاک ۱۰- طبقه همکف

۸۸۸۸۴۰۵۰(۰۲۱)

پاسخ

7 + 4 =


Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/style-1.css in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 41

Warning: file_put_contents(/home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/style-1.css) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 41

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/script-1.js in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 51

Warning: file_put_contents(/home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/script-1.js) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 51