لیزر مونالیزا

لیزر مونالیزا

یکی از درمان های جدید در رشته زنان و زایمان استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا می باشد. لیزر مونالیزا با افزایش جریان خون و افزایش بافت کلاژن در ناحیه واژن، به جوان سازی و از بین بردن خشکی آن در خانم هایی که به سن یائسگی رسیده اند، کمک شایانی می کند.

دکتر شهناز امینی جراح ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی ، لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان است شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره ۸۸۸۸۴۰۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا می توانید از طریق صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

کاربردهای لیزر مونالیزا

کاربرد اصلی این لیزر برای درمان علائم سندروم دستگاه تناسلی در دوره یائسگی می باشد که قبلا به عنوان آتروفی واژینال شناخته می شد. آتروفی های اطراف واژن شامل خشکی، سوزش و کاهش رطوبت ناحیه تناسلی می باشد. در این بیماران بافت این بخش که از یک پوشش مخاطی تشکیل شده است، بسیار نازک و ساختار آن بسیار ضعیف شده است. از دیگر کاربردهای مهم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زیباسازی ژنیتال جهت رفع تیرگی و رفع افتادگی بخش بیرونی آن
  • درمان و بهبود ظاهر دستگاه تناسلی زنان به نام عمل لابیاپلاستی
  • درمان بی اختیاری های اداری و تکرر ادرار پس از یائسگی
  • درمان خشکی واژن و مقاربت های دردناک
  • درمان شل شدگی های واژن بر اثر افزایش سن و مشکلات و اختلالات هورمونی
    لیزر مونالیزا

    لیزر مونالیزا

روش کار دستگاه  لیزر مونالیزا

ابزار به بخش بالای واژن وارد شده و درمان را روی لایه داخلی واژن انجام می دهد، سپس این ابزار به آرامی از واژن خارج می شود. درمان فقط بر روی ۱۰ درصد سطح واژن انجام می شود اما تاثیر درمانی آن ۱۰۰ درصد است زیرا در این حالت حرارت ناشی از لیزر درمانی در سطح واژن پخش می شود.

برای مشاده فیلم لیزر مونالیزا بر روی تصویر زیر کلیک کنید .

نتیجه و روش درمان

درمان با استفاده از این روش بسیار ساده می باشد اما می تواند بر وضعیت لایه های عمیق تر پوست تاثیر داشته باشد و باعث می شود بیمار هیچ گونه درد یا سوزشی در ناحیه تحت درمان احساس نکند. حدود ۵ دقیقه زمان برای انجام این روش وجود دارد و هیچ نیازی به داروهای بی حسی و یا مسکن قبل یا بعد از درمان نمی باشد.

برشی که برای انجام عمل لابیاپلاستی با استفاده از لیزر مونالیزا ایجاد می شود بسیار مرتب تر و بهبود آن بسیار سریع تر انجام می شود و اسکار و جای جراحی مشخص نمی شود. در جراحی های قدیمی برای جلوگیری از خونریزی های بعد از عمل بخیه های زیادی زده می شد که این بخیه ها بعد از ۷ یا ۱۰ روز برداشته می شد ولی با استفاده از این لیزر مونالیزا خونریزی ایجاد نمی شود و تعداد بخیه ها بسیار محدود و توسط نخ های ریز و بسیار ظریف زده می شود که پس از ۴۸ ساعت برداشته می شوند. مدت زمان انجام درمان توسط این لیزر حدود یک تا یک و نیم ساعت می باشد. در طی ۷ روز سطح داخل واژن بهبود پیدا می کند و انعطاف پذیر می شود و باعث می شود رابطه جنسی بدون درد را تجربه کنند.

دیگر خدمات دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی عبارتست از :

زایمان طبیعی

لاپاراسکوپی

جراحی زیبایی واژن

درمان ناباروری

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

میدان آرژانتین – خیابان الوند – روبروی بیمارستان کسری – خیابان ۲۷ راشل کوری – پلاک ۱۰- طبقه همکف

۸۸۸۸۴۰۵۰(۰۲۱)

صفحه اینستاگرام

پاسخ

3 × 3 =