سقط خود به خودی جنین

 سقط خود به خودی جنین

خونریزی  در اوایل بارداری یک هشدار  برای فرد  باردار است ، بیماری  های خونریزی  دهنده در اوایل  حاملگی،  معمولا شامل  سقط(  سقط خود به خود)  سرویکس  نارسا،  حاملگی خارج رحم و مول  هیداتیفورم هستند .

افراد با سن  حاملگی بالا  که در معرض  دود سیگار قرار می گیرند ، حاملگی  آن ها منجر ، به یک حاملگی  پره ترم  می شود  و خونریزی  واژینال  را در طی  حاملگی  تجربه  خواهند کرد .

سقط خود به خودی جنین

سقط خود به خودی جنین

سقط خود به خود

حاملگی که در نتیجه  عوامل طبیعی ،  قبل از هفته ۲۰ حاملگی  خاتمه یابد،  سقط خود به خودی محسوب  می شود. علت  انتخاب  هفته ۲۰ حاملگی  به این دلیل است، که جنین  ممکن است  در این هفته  بتواند  بقا  و زندگی خارج  از رحمی  داشته باشد  و وزن  زیر ۵۰۰ گرم  نیز،  به عنوان تعریف  دیگری ، از سقط  خود به خودی  مورد استفاده  قرار می گیرد .

علت و انسیدانس سقط

سقط  زودرس  قبل از هفته  ۱۲  حاملگی اتفاق می افتد. حداقل  ۵۰ درصد  همه حاملگی  هایی که منجر  به سقط می شوند ، به علت  ناهنجاریهای  کروموزومی  هستند . اکثر  سقط ها  قبل از  هفته ۸  حاملگی روی می دهند . علت  هایی که ممکن است  در این امر  دخیل باشند، شامل  عدم تعادل  اندوکرینی ، فاکتور های ایمنی ،  عفونت ، بیماری های سیستمیک  و عوامل ژنتیکی  می باشند .

سقط دیررس ، بین هفته ۱۲-۲۰  حاملگی اتفاق می افتد  و معمولا  به علت  عوامل مادرزادی  مانند افزایش  سن و  پاریته،  عفونت های مزمن هستند . تعداد کمی  از سقط  هایی که به علت  مشکلات ژنتیکی  اتفاق می افتند ،  جلوگیری از آن ها  غیر قابل اجتناب است ، اما تصحیح  بیماری های مادری  و افزایش ایمنی ، در مقابل  بیماری های عفونی  و مراقبت های اولیه پره ناتال کافی  و درمان  مشکلات حاملگی  به مقدار زیادی  می تواند  از عواملی  که منجر  به سقط شوند ، جلوگیری نمایند .

انواع سقط

انواع سقط جنین ، شامل تهدید به سقط ،  سقط غیر قابل اجتناب ، سقط  ناکامل  و سقط کامل  و فراموش  شده است . همه انواع  سقط ها می توانند  در حاملگیهای بعدی عود نمایند. به جز  تهدید به سقط ، سایر  سقط ها می توانند  منجر به عفونت شوند .

دکتر شهناز امینی جراح ، متخصص زنان ، زایمان و نازایی ، لاپاراسکوپیست پیشرفته و جراحی ترمیمی و زیبایی زنان است شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس با شماره ۸۸۸۸۴۰۵۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و یا می توانید از طریق صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

علائم و نشانه های سقط

علائم و نشانه  های سقط،  وابسته به طول مدت حاملگی است ، وجود  خونریزی  رحمی ،  انقباضات رحمی،  درد رحمی  به عنوان  علائم شوم  در اوایل حاملگی  می باشند  و باید  به عنوان سقط  تا زمانی  که عوامل دیگر ثابت  نشده اند،  در نظر گرفته شوند .

اگر سقط  قبل از هفته ۶ حاملگی  روی دهد ،  فرد  از یک خونریزی  قاعدگی  زیاد شاکی  است .  سقطی  که بین  هفته های ۶-۱۲  حاملگی  اتفاق  بی افتد،  منجر به یک  ناراحتی  متوسطی  و خونریزی می گردد .  بعد از  هفته ۱۲ ، سقط با یک درد شدید  شبیه درد زایمان  همراه است،  زیرا جنین  باید خارج شود . تشخیص  انواع سقط  بر اساس علائم  و نشانه های  آن می باشد .سونوگرافی بارداری بسیار کمک کننده است .

علائم تهدید  به سقط،  شامل لکه بینی  است ، در حالی که دهانه  سرویکس بسته  می باشد  و کرامپ  خفیف  رحمی نیز ممکن است ، وجود  داشته باشد .

سقط اجتناب ناپذیر  و ناکامل ، شامل  یک خونریزی  متوسط  تا زیاد، همراه با  یک سرویکس  باز نشده  است و دفع  بافت ممکن است  همراه  خونریزی  وجود داشته باشد .  امکان کرامپ  های خفیف  تا شدید  رحمی نیز  وجود دارد .

سقط اجتناب ناپذیر ، غالبا  با پارگی  پرده های  جفتی  و دیلاتاسیون  سرویکس  همراه است ، و دفع  محصولات  حاملگی  اتفاق می افتد .

سقط ناکامل  شامل  خروج جنین  با احتباس  جفت است .

در سقط  کامل،  همه جنین  و بافت  خارج  و سرویکس بسته  می شود و ممکن است  خونریزی خفیفی  و کرامپ  خفیف  نیز وجود داشته  باشد .

اصلاح سقط  فراموش شده،  به حاملگی  برمی گردد ، که  جنین مرده است  و محصولات  حاملگی  برای  چندین هفته  در رحم باقی  مانده اند و ممکن است  که بعد از  اینکه  رشد اندازه  رحم  متوقف شد،  یا حتی اندازه  آن کاهش یافت ،  توسط  سونوگرافی  تشخیص داده شود .  ممکن است  که هیچ خونریزی  یا کرامپی  وجود  نداشته باشد  و سرویکس  بسته باشد .  مراجعات منظم نزد متخصص زنان می تواند در سلامت جنین و بارداری تاثیر بسیار چشم گیری داشته باشد .

دیگر مقاله های مرتبط سایت  دکتر شهناز امینی عبارتست از :

تاخیر در زایمان

سونوگرافی بارداری

مراقبت های بارداری

زایمان زودرس

راه های ارتباطی

میدان آرژانتین – خیابان الوند – روبروی بیمارستان کسری – خیابان ۲۷ راشل کوری – پلاک ۱۰- طبقه همکف

۸۸۸۸۴۰۵۰(۰۲۱)

پاسخ

1 × 4 =


Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/style-1.css in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 41

Warning: file_put_contents(/home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/style-1.css) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 41

Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Unable to access /home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/script-1.js in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 51

Warning: file_put_contents(/home/drshahna/public_html/wp-content/uploads/float-menu/script-1.js) [function.file-put-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /home/drshahna/public_html/wp-content/plugins/float-menu/public/shortcode.php on line 51