تست بارداری

تست بارداری

جهت اطمینان از بارداری،  تست بارداری انجام می شود، یکی از طریق ادرار و دیگری از طریق آزمایش خون. هر دو تست به تشخیص وجود هورمونی به نام گنادوتروپین کمک می کنند. این هورمون توسط جفت و مدتی بعد از متصل شدن جنین به دیواره رحم تولید می شود.

آزمایش ادرار

امکان انجام این تست در منزل نیز وجود دارد و معمولا یک هفته بعد از به تاخیر افتادن عادت ماهانه، این تست انجام می شود. در صورتی که این تست به طور غلط و یا زود انجام شود، می تواند نتایج کاذبی را نشان دهد. در صورتی که نتیجه تست منفی باشد و علائم بارداری مانند تهوع، سینه درد و یا قطع سیکل قاعدگی وجود داشته باشد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و آزمایش خون انجام شود.

تست بارداری

تست بارداری

آزمایش خون

دو نوع آزمایش خون کمی و کیفی وجود دارد. در آزمایش کیفی، میزان hCG موجود در خون، و در آزمایش کمی، مشخص می شود که آیا شما باردار هستید یا خیر.

مزایای انجام آزمایش خون در تست بارداری

–         تشخیص بارداری زودتر از انجام آزمایش ادرار

–         اندازه گیری غلظت هورمون hCG در خون

آیا مثبت بودن تست های بارداری خانگی به معنای بارداری می باشد؟

مثبت بودن تست بارداری در منزل به معنای وجود هورمون hCG در خون می باشد. زمانی که تخمک در دیواره رحم کاشته می شود، تکثیر این هورمون آغاز خواهد شد، که نشانه ای است از بارداری.

میزان صحت تست های بارداری

معمولا در صورتی که تست بارداری یک هفته بعد از قطع سیکل قاعدگی انجام شود، نتایج دقیقی را نشان خواهد داد. انجام تست ادرار صبح ها توصیه می شود، چرا که در این زمان ادرار غلیظ تر می باشد.

چه زمانی باید تست بارداری انجام شود؟

تست بارداری را می توان یک روز بعد از قطع سیکل قاعدگی انجام داد. اگر زمان دقیق پریود بعدی خود را نمی دانید، توصیه می شود تست را ۲۱ روز بعد آخرین رابطه محافظت نشده انجام دهید. امکان انجام این تست از طریق ادرار نیز امکان پذیر می باشد و حتما نیازی نیست که صبح نمونه گرفته شود.

امکان انجام تست بارداری با استفاده از بی بی چک وجود دارد و همان لحظه جواب مشخص می شود.

دیگر خدمات دکتر شهناز امینی جراح و متخصص زنان و زایمان و نازایی عبارتست از :

زایمان طبیعی

لاپاراسکوپی

جراحی زیبایی واژن

درمان ناباروری

منتظر نظرات و انتقادات شما عزیزان هستیم .

راه های ارتباطی

میدان آرژانتین – خیابان الوند – روبروی بیمارستان کسری – خیابان ۲۷ راشل کوری – پلاک ۱۰- طبقه همکف

۸۸۸۸۴۰۵۰(۰۲۱)

info@drshahnazamini.ir

صفحه اینستاگرام

پاسخ

17 − 12 =